İspanya Transit Vize

İspanya Transit Vizesi

*Schengen anlaşması gereğince seyahatinizi İspanya'dan başlatmanız halinde, İspanya vize süreniz dahilinde Schengen Bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olursunuz. İspanya üzerinden Schengen dışında bir ülkeye seyahat etme planınız varsa İspanya Havaalınından seyahat amacını oluşturan ülke için transit vize uygulanıp uygulanmadığını öğrenmeniz daha sonradan İspanya Havaalanında oluşabilecek bir mağduriyeti önleyecektir. Transit vizeye tabi olan ülkelerden, transit vize olmadan seyahat amacını oluşturan ülkeye giriş yapmak mümkün değildir. 

* İspanya Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurularında Ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu.) sunmanız gerekmektedir. (İspanya Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)

* İspanya Konsolosluğuna vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunması gerekir. En az son 3 aya ait belgeler olmalıdır.

*İspanya vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak İspanya Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.

*İspanya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verecektir.

* İspanya Konsolosluğu, daha önce almış olduğunuz İspanya vizeniz yoksa başvurunuzu şahsen yapmanızı istemektedir.

* Daha önce almış olduğunuz İspanya vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere İspanya Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

* İspanya'ya seyahatinizi araba ile yapacaksanız İspanya vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

İspanya Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Nedir?

1. Vize basvuru formu
2. Pasaport
3. İki adet biometrik fotoğraf
4. İspanya Konsolosluğuna hitaben vize talep dilekçesi
5. Uçak rezervasyonu
6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
7. Kimlik fotokopisi
8. Seyahat sağlık sigortası

Duyurular

İspanya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecek

Türkiye’de hizmet veren İspanya’nın temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İspanya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötür...
2023-08-08 12:26:57

İspanya vize işlemleri için pasaport özellikleri

İspanya Konsolosluğu, İspanya vize başvurularında kullanılacak olan pasaportlarda aşağıdaki özellikleri aramaktadır; 1 - Son 10 yıl i...
2023-08-08 12:15:05

İspanya Başkonsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İspanya Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 ila 15.30 saatleri arasındadır. ...
2023-08-08 12:13:38

İspanya Başkonsolosluk telefonla iletişim hakkında bilgilendirme

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için aşağıda bulunan numaraları kullanabilirisiniz. (0212) 270 7410- 270...
2023-08-08 12:12:57
Tüm Duyurular
Transit Vize