İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu

İspanya Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi 

Antalya, Burdur, Isparta illerinde  ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu 3. ülke vatandaşları, İspanya konsolosluk işlemlerini İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

İspanya Konsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İspanya Fahri Konsolosluğu Antalya İrtibat Bilgileri

Adres: Konyaaltı Cad., Antmarin İş Merkezi, No:24, K:7, 07050, ANTALYA

Tel: + 90.242.241.77.70-73 
Faks: + 90.242.241.77.74 

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu Ulaşımı Nasıl Sağlanır?

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya Konyaaltı Caddesi üzerinde Antmarin İş Merkezi'nde yer almaktadır. Konyaaltı Caddesi üzerinden geçen tramvay hattı ile ya da toplu taşıma araçları ile İspanya Fahri Konsolosluğu'na kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri 

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu, 2023 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde resmi tatil sebebiyle kapalıdır. İspanya Fahri Konsolosluğu bu tarihlerde konsolosluk hizmeti verememektedir. 

 
01 Ocak Yeni Yıl
7 Nisan Kutsal Cuma
21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2 Mayıs Madrid Özerk Bölge Günü
29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
12 Ekim İspanya Ulusal Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
1 Kasım Tüm Azizler Günü
25 Aralık Noel

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu  Nasıl Yapılır?

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu vize işlemi yapmaya yetkili değildir. Konsolosluk işlemlerinde idari olarak İstanbul Başkonsolosluğu'na bağlıdır. 

İspanya vize başvurusu İspanya Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği BLS International şirketi aracılığıyla yapılmaktadır. Yetkili acente İspanya vize harç ücretine ek olarak, servis ve hizmet ücreti talep etmektedir.

 

İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları için yetkili kurumlar: İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği'dir. İspanya'ya kısa süre ikameli (90 gün süreli) seyahatler için vize başvuruları İspanya Konsolosluğu tarafından yetkili Vize Başvuru Merkezleri ya da Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığıyla yapılması mümkün olmaktadır.  

 

İspanya’ya uzun süreli (aile birleşimi, çalışma, eğitim, vb.) nedenlerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İspanya'da 90 günden uzun süreli konaklama durumuna dair (uzun süreli) vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Uzun süreli vize başvuruları İspanya Konsolosluğu’na ya da İspanya Büyükelçiliği'ne doğrudan yapılmalıdır.(Bu bilgi vize başvurusu öncesinde İspanya Konsolosluğu aranarak teyit edilebilir.)  

 

İspanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Vize Başvuru Formu'nun cevaplanması sırasında verilen bilgilerin, başvuru dosyasında sunulan evraklarla desteklenmesi, vizenin daha kısa sürede işlenmesini sağlayacaktır. İspanya Schengen Vize Başvuru Formu’ndaki 37 no’lu kutucuk ile sayfanın sonundaki imza kutucuğuna imza atılması ihmal edilmemelidir. Reşit olmayan başvuru sahibi için doldurulan formu ebeveynleri (anne-baba) imzalamalıdır.

İspanya Vize Başvuru Formu için tıklayınız 

İspanya Konsolosluğu Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İspanya Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. İspanya Vize Talep Dilekçesinde: seyahat nedeni, tarihleri, ayrıntılı güzergah, konaklama yerleri, kiminle gidileceği, beraber gidilen kişilerin vize talep edip etmeyeceği, varsa geçerli vize ve yeşil pasaport bilgileri ve belirtmek istediğiniz tüm diğer bilgi ve özel durumların detaylı bir şekilde aktarılması önemlidir. 

İspanya Konsolosluğu Vize Ücreti 

İspanya'ya gerçekleşecek seyahatin süresi ve giriş sayısına bakılmaksızın İspanya Ankara Büyükelçiliği vize ücretleri tek fiyat olarak belirlenmektedir. Ancak vize işlem süresine göre (normal-ekspres) vize hizmet bedeli değişmektedir. 
Vize başvuru ücreti (vize süresi veya giriş sayısına bakılmaksızın) tüm vizeler için tek ve çoklu giriş vize ücreti, vize geçerlilik süresine gözetilmeksizin aynıdır. Vize ücreti, başvuru eğer doğrudan dış temsilciliklerde yapılıyorsa sadece Türk Lirası olarak ve nakit tahsil edilmektedir.  

Turist Vizesi: Yetişkinler için 68 USD, 
                      6-12 Yaş arası Çocuklar için 40 USD
Ticari Vize: Yetişkinler için 68 USD 
                  6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD
Transit Vize: Yetişkinler İçin 68 USD
                      6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD
Hırvatistan, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Cape Verde Adaları, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Karadağ, Rusya, Sırbistan, Ukrayna vatandaşları için 40 USD
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi: Yetişkinler İçin 68 USD
                                              6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD
Transit Denizci Ziyareti Vizesi: Yetişkinler İçin 68 USD
                                                6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD
Kültür Vizesi: Yetişkinler İçin 68 USD
                     6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD
Kısa Süreli Eğitim Vizesi: Yetişkin 68 USD
                                          6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin 40 USD

 

İspanya Antalya Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri Nedir?

İspanya Büyükelçiliği, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Fahri Konsoloslukları İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.
Türkiye’de faaliyet gösteren İspanya Büyükelçiliği, İspanya Başkonsolosluğu ve İspanya Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden İspanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için İspanya Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan İspanya Konsolosluğu vasıtası ile yapmalıdır.
İspanya Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. İspanya Konsolosluğu aynı zamanda İspanya dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. 
 
Hukuki İşlemler: Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları hukuki yollarda çözmeleri icap eden problemleri ile ilgili izlenecek yol konusunda İspanya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği alabilirler.
Vergi İşlemleri: Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşları ülkelerine ödemeleri gereken vergiler konusunda İspanya Konsolosluğu ile irtibat kurmalıdır. İspanya’ya karşı borçlu olunan vergilerin toplanmasında yetkili merci İspanya Konsolosluğu’dur.
Çocuklarla ilgili işlemler: İspanya Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan çocuk sahibi İspanya vatandaşlarının çocuklarının nüfusa kaydedilmesi, nüfus cüzdanı ve pasaport gibi kimlik kartlarının çıkartılması gibi konularda rehberlik desteği sunmaktadır.
Boşanma işlemleri: Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları evliliklerini bitirmeye karar verdikleri durumlarda, boşanma işleminin gerçekleşmesi, boşanma ile ilgili hukuki sürecin işleyişi ve boşanma kararının İspanya ve Türkiye hukuku açısından kabul edilmesi gibi konularda İspanya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği talebinde bulunabilirler.
Seçimler: Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşları İspanya’da yapılan seçimlerde oy kullanmak istedikleri durumlarda, seçime katılma işlemleri için İspanya Konsolosluğu’ndan bilgi ve destek alabilirler.
Evlilik İşlemleri: Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları evlilik ile ilgili destek almak için İspanya Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir. İspanya Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşlarının evlenme akdi ile ilgili evlenme ehliyet belgesi, evlilik sonrası soyadı işlemleri gibi sorunlarına çözüm üretmek adına destek sunmaktadır.
Doğum işlemleri: Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşlarının çocuk sahibi olmaları durumunda doğum bildirimi, doğan çocuğa ilişkin kayıt işlemleri gibi konularda İspanya Konsolosluğu’ndan destek talep edebilirler.
Resmi evrak işlemleri: İspanya Konsolosluğu, İspanya vatandaşlarının Pasaport, nüfus cüzdanı gibi belgelerinin çıkartılması ve yenilenmesi konusunda destek sunmaktadır. Nüfus cüzdanı ve pasaport çıkartma ve yenileme işlemleri ya da bu belgelerle ilgili kayıp, çalıntı gibi durumlar ile karşılaşan İspanya vatandaşları İspanya Konsolosluğu’ndan yardım alabilmektedir.

 

Antalya İspanya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Duyurular

İspanya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecek

Türkiye’de hizmet veren İspanya’nın temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İspanya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötür...
2023-08-08 12:26:57

İspanya vize işlemleri için pasaport özellikleri

İspanya Konsolosluğu, İspanya vize başvurularında kullanılacak olan pasaportlarda aşağıdaki özellikleri aramaktadır; 1 - Son 10 yıl i...
2023-08-08 12:15:05

İspanya Başkonsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İspanya Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 ila 15.30 saatleri arasındadır. ...
2023-08-08 12:13:38

İspanya Başkonsolosluk telefonla iletişim hakkında bilgilendirme

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için aşağıda bulunan numaraları kullanabilirisiniz. (0212) 270 7410- 270...
2023-08-08 12:12:57
Tüm Duyurular
Antalya Fahri Konsolosluğu